Brněnská nemocnice u sv. Anny hlásí vyšší zájem o očkování, rozšiřuje provozní dobu

  • Foto

    FNUSA

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v souvislosti se zvýšeným zájmem o druhé posilující dávky očkování proti COVID-19 posiluje provozní dobu svého očkovacího centra. Lidé mohou nově přijít i ve čtvrtek. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

Po oba dva dny bude centrum přístupné v čase 7:30–15:00. Změna se týká také umístění očkovacích ambulancí, které od začátku srpna sídlí v přízemí budovy C.

„K dispozici jsou vakcíny Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Jcovden (Janssen) a Nuvaxovid (Novavax). K aplikaci posilujících dávek, to znamená třetích a čtvrtých očkování, je určena pouze vakcína Comirnaty,“ uvedla vedoucí očkovacího centra Pavla Urbánková.

Na očkování se není nutné objednávat, zájemci mohou přijít volně v provozní době. Pokud chtějí konkrétní termín, využijí rezervaci přes Centrální rezervační systém. Kalendář pro druhé posilující dávky v něm má být spuštěn v polovině srpna.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně plánuje opět také výjezdy mobilního očkovacího týmu pro zájemce v jihomoravských zařízeních sociální péče.

Pět dní v týdnu očkuje Fakultní nemocnice Brno. Od pondělí do pátku je očkování možné od 7:00 do 12:00 a odpoledne od 13:00 do 15:00, výjimkou je čtvrtek, kdy je očkování možné od 10:00 do 12:00 a odpoledne od 13:00 do 17:30 s tím, že se v tento den podává vakcína dětem od pěti do 11 let a také vakcína firmy Novavax.