nemocnice

Na jižní Moravě zemřeli za týden další tři lidé na chřipku

3. 3. 2019

V Jihomoravském kraji za poslední týden zemřeli další tři lidé na chřipku, chřipková epidemie ale ustupuje. V pátek to řekla vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Renata Ciupek.

Celý článek

Začala výstavba Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS JMK

11. 11. 2018

Poklepem základního kamene v pátek 9. listopadu 2018 začala výstavba Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) v Brně-Bohunicích.

Celý článek

Brněnští lékaři poprvé operovali srdce tak, aby šetřili ledviny

2. 11. 2018

Operaci věnčitých tepen bez použití kontrastní látky provedli kardiologové ve Fakultní nemocnici Brno. Tato technika, kterou zatím v České republice v jiné nemocnici nevyzkoušeli, umožňuje šetrně operovat pacienty s onemocněním ledvin. 

Celý článek

Brněnská nemocnice chce testovat krev na západonilskou horečku

12. 10. 2018

Fakultní nemocnice Brno se chystá testovat krev na západonilskou horečku. Uvedla to primářka transfuzního a tkáňového oddělení Hana Lejdarová. 

Celý článek

V nemocnicích na jihu Moravy působí několik lékařů z Ukrajiny

13. 9. 2018

 V nemocnicích v Jihomoravském kraji pracuje několik lékařů z Ukrajiny, starají se například o dlouhodobě nemocné pacienty. Vedení nemocnic si jejich práci pochvaluje.

Celý článek

Masarykova univerzita uvažuje o pořízení Bílého domu v Brně

2. 9. 2018

Masarykova univerzita uvažuje o pořízení takzvaného Bílého domu v centru Brna, který momentálně patří městu a jsou tam například ordinace lékařů. 

Celý článek

Brněnská nemocnice zrekonstruovala za 68 milionů operační sály

30. 8. 2018

Fakultní nemocnice Brno dokončila třetí etapu rekonstrukce operačních sálů, která stála skoro 68 milionů korun. Týkala se čtyř operačních sálů pro ortopedickou kliniku, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Pavel Žára.

Celý článek

Stránky