Zrušení brněnské organizace SPD nebude mít vliv na sestavení kandidátky pro podzimní komunální volby v Brně. „Rozpuštění situaci uklidnilo. Během několika měsíců vznikne brněnská organizace znovu. SPD chce sestavit kandidátky nejen v Brně, ale i v polovině z jeho 29 městských částí,“ uvedl krajský předseda SPD a poslanec Jan Hrnčíř.

Ke zrušení vedly spory mezi brněnskými členy SPD. "Asi tři čtvrtě roku tam nebyla dobrá atmosféra, proto jsme to vyřešili tímto způsobem. Organizaci znovu postavíme, ale nijak na to nebudeme spěchat. Nelze ani říct, jestli to bude před volbami, nebo po volbách," uvedl Hrnčíř.

Sestavování kandidátek to ale podle něj neovlivní. "Naopak lze říct, že sestavování bude nyní ve větším klidu," uvedl Hrnčíř. Zatím není jasné, kdo kandidátku v Brně povede. "Máme tři jména, ale rozhodneme se asi až v březnu," uvedl předseda jihomoravské krajské SPD.

Podle něj SPD bude kandidovat v Brně, ale i v polovině jeho městských částí. "Bude to v těch městských částech, kde jsme měli dobré volební výsledky okolo 12 nebo 13 procent. Příkladem jsou například Vinohrady. Kandidovat budeme ale i v městské části Brno-střed," dodal Hrnčíř, který se bude o hlasy voličů v komunálních volbách ucházet v Blansku.