Brněnská zoologická zahrada oslavuje ve velkém! Ke svým letošním 70. narozeninám si naděluje speciální edici suvenýrových eurobankovek. Ty půjdou do prodeje za 80,- Kč už tento pátek. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

„Zájemci mohou přijít v pátek 17. 11. k Exotáriu, kde bude eurobankovka s celosvětově známým motivem smějících se vlků k dostání,“ popsal Vaňáč. Kromě toho má zahrada pro děti připravené kreativní dílničky s výrobou vánočních ozdob, chybět nebudou ani komentovaná krmení.

„Domnívám se, že 70. výročí Zoo Brno je ideální příležitostí k vydání takto originálního dárku. S touto grafikou a motivem tří smějících se vlků je to poslední předmět, který jsme k oslavě připravili.  Lidé tak mají jedinečnou možnost pořídit si památku k výročí otevření zahrady. Eurobankovka se opravdu povedla a pevně doufám, že ji ocení jak sběratelé, tak třeba zájemci o koupi netradičního vánočního dárku,“ uvedla ředitelka brněnské zoo Radana Dungelová.

Suvenýrové eurobankovky budou k mání přímo v zoo pouze jeden den, a to už tento pátek 17. 11.

Vše odstartuje v devět hodin u pavilonu Exotárium. Hned od rána s prodejem těchto unikátních předmětů pomůže náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). „Celoroční oslavy 70 let brněnské zoo byly krásné i náročné zároveň. Zahrada připravila řadu akcí, jejichž vrcholem byla povedená Zahradní slavnost začátkem září. Zakončení oslav bude opravdu stylové. Jsem rád, že se ho mohu osobně zúčastnit a zoo tak podpořit,“ řekl Suchý.

„Zoo mám pod okny a těší mě, jak se posouvá a vylepšuje. Na místě starých klecí postupně vznikají nové přírodní expozice. Majestátní arktické vlky chodím fotit a pozorovat mnoho let. Jejich výběh je členitý, zajímavý a nabízí skvělé podmínky pro život a přirozené projevy zvířat. Navíc se zde výborně pořizují fotky,“ pochvaluje si autorka původního snímku, brněnská amatérská fotografka Zoo_Snapper.