Městská společnost Brněnské komunikace v pondělí vypsala výběrové řízení na firmu, která postaví v Brně Janáčkovo kulturní centrum, tedy koncertní sál pro Filharmonii Brno. Soutěžní cena je 2,4 miliardy korun a stavba má trvat tři a tři čtvrtě roku, vyplývá z informací ve Věstníku veřejných zakázek. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) minulý týden v tiskové zprávě uvedla, že doba výstavby budou tři roky, ve věstníku je však 1365 dnů.

Minulý týden upravili zadávací podmínky

Městská firma vypsala výběrové řízení na základě upravených zadávacích podmínek, které schválili brněnští radní minulý týden v úterý. Zájemci mohou nabídky posílat do 15. srpna. Představitelé města v posledních týdnech čelili kritice opozičních zastupitelů i osobností kulturního života za to, že stavbu koncertního sálu odkládali.

Sál pro 1200 lidí bude stát v proluce

Sál zhruba pro 1200 lidí bude stát mezi Veselou a Besední ulicí, kde je od druhé světové války proluka. Bývalo zde parkoviště, které v roce 2018 nahradily podzemní garáže jako první etapa stavby. Jsou však zakonzervované a nevyužívané, přestože město dříve usilovalo o to, aby stavba samotného koncertního sálu navázala na stavbu garáží. Filharmonie Brno dosud hraje v Besedním domě, kde nemůže odehrát koncerty v maximálním možném složení.