Prestižní Ples jako Brno se vstupenkami v cenovém rozmezí 8470 až 21.780 korun se letos uskuteční 26. ledna v bývalé továrně, kde nyní sídlí Fait Gallery. Dlouho dopředu je vyprodáno. Rezervované jsou také dvě prémiové vstupenky uvolněné po zaplnění běžné kapacity, každá za 100.000 korun. Kromě Chinaski vystoupí také třeba zpěvák Mikolas Josef, jeho britská kolegyně Holly Brewerová nebo Orchestr Gustava Broma. V charitativní aukci se letos bude dražit například křišťálový otisk ruky francouzského herce Pierra Richarda, řekla za pořadatele Michaela Paučo.

Dlouhou tradici má ples hotelu International. Poprvé se konal rok po otevření hotelu, letos 19. ledna je v plánu 57. ročník, a to v duchu brazilského karnevalu. Téma se odrazí v nabídce jídla a pití i v hudebním programu. Moderátorem bude Leoš Mareš. Karnevalovou inspiraci doporučují pořadatelé také návštěvníkům při volbě oděvu a doplňků.

Další plánovanou akcí je například Tradiční ples 2019, na který pořadatelé pozvali popovou skupinu Lunetic. Uskuteční se 9. února v Bobycentru.

Plesy samozřejmě nejsou jen brněnskou doménou, konají se také na dalších místech v kraji. Například v hotelu Volarik v Mikulově se budou lidé bavit 23. února, a to s důrazem na víno a tradice vinařského kraje. V plánu je například pokus o překonání rekordu v tahání vína koštýřem.

"Natažení půldruhého litru vína se v loňském roce povedlo za 4,3 sekundy," uvedla za pořadatele Aneta Kárná. Na vítěze čeká odměna.

Možná největší ples v Česku se v Brně uskutečnil už v prosinci. Uspořádali jej studenti a jejich spolky z Vysokého učení technického v hale P na brněnském výstavišti, padl dokonce návštěvnický rekord, přišlo 3600 hostů. Na organizaci se podílelo více než 80 studentů.

"Letos se nám podařilo vyprodat vstupenky v rekordním čase: kapacita největší výstavní haly ve střední Evropě se vyprodala za čtyři a půl hodiny, což svědčí o enormním zájmu studentů i zaměstnanců brněnské techniky," uvedla v prosinci na univerzitním webu hlavní organizátorka Anna Kruljacová.