Do oblasti Vietnamu budou dodávány traktory modelových řad MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a také CRYSTAL. Traktory se místním zemědělcům představili na březnové výstavě ILDEX konané v Ho Chi Minově městě.

Zemědělství patří ve Vietnamu k silným odvětvím, stát jihovýchodní Asie se orientuje zejména na pěstování rýže, kávy, bavlny, kaučuku, cukrové třtiny apod. Téměř 60 % obyvatelstva působí v zemědělství, lesnictví, nebo se věnuje rybolovu. Ročně se v zemi prodá téměř 3000 traktorů, zejména pak ve výkonnostním segmentu 80–100 koní. Na velkých komerčních farmách však nacházejí uplatnění i silnější stroje s výkony nad 100 koní.

„Výhoda ucelené produktové nabídky a fakt, že ZETOR má ve Vietnamu historicky dobrou pověst, nám otevřeli dveře při vyjednávání o spolupráci. První stroje budou do oblasti dodány v dubnu.  V březnu jsme se zúčastnili s partnerem veletrhu ILDEX konaného v Ho Chi Minově městě a představili naše stroje široké veřejnosti,“ říká o spolupráci Robert Harman, ředitel ZETOR INDIA.

ZETOR v minulosti dodával do Vietnamu traktory zejména v letech 1960–1980. Za 20 let spolupráce bylo do oblasti dovezeno až 2000 strojů, které se uplatnily zejména na rýžovištích. ZETOR usiluje navázat na úspěšný historický odkaz a posílit dnešní pozice v oblasti jihovýchodní Asie.