Nové rodinné rezidenční bydlení má vyrůst v progresivní čtvrti u Záhřebu. Brněnský developer DOMOPLAN bude v Chorvatsku stavět 100 nových bytů do 50 metrů čtverečních až po větší byty nad 70 metrů čtverečních, celková investice se odhaduje na 17 milionů eur. Zpravodajský portál BRŇAN o tom v tiskové zprávě informoval zakladatel společnosti DOMOPLAN Tomáš Vavřík.

Nové bydlení má vyrůst na předměstí chorvatského Záhřebu, v rozvíjející se oblasti Samobor. Developer tu vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět chce developer v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025.

Kromě holiday resortů na ostrovech Pag a Hvar chystá společnost postavit také rezidenční bydlení v chorvatském vnitrozemí. „Na zdejším realitním trhu je značná poptávka po novém a prémiovém bydlení. Cítíme zde ochotu otevřít se novým přístupům ze zahraničí, čehož chceme využít a přinést naše vnímání architektury a prostoru také do dalších rozvíjejicích se oblastí,“ řekl Vavřík proč padla volba stavět nové bydlení právě v Záhřebu.

Rezidenční projekt Samobor se skládá z šesti viladomů

Každý z bytů bude mít svůj balkon nebo terasu, veškeré parkování pro rezidenty je situováno do podzemních garáží. Vlastní energetická soběstačnost bude zajištěna pomocí fotovoltaiky s akumulací a tepelnými čerpadly, projekt by měl mít i vlastní distribuční soustavu.

„U každého z našich projektů se snažíme přinést rezidentům vždy něco navíc. V případě Samoboru se jedná o zelený park a dětské hřiště, které vhodně doplní rodinný charakter této lokality. V sousedství našich viladomů se nedaleko nachází obecní škola a v bezprostřední blízkosti chystá investor novou soukromou školku a školu,“ dodal country manager chorvatské divize Michal Augustýn. Ten dále dodal, že je to klidná lokalita s kompletní dopravní infrastrukturou, s blízkým dálničním napojením na Záhřeb. V pěší vzdálenosti je autobusové nádraží, nákupní centra i sportovní stadion.

Designový koncept projektu má na starosti architektonické studio RAW

Samobor se nachází na západním předměstí Záhřebu v blízkosti hranic se Slovinskem, na pomezí Žumberak – Samoborského pohoří. Historickým městem s promenádami protéká řeka Gradna, díky čemuž je Samobor a jeho přilehlá krajina oblíbenou turistickou destinací. Oblast má zároveň otisk v české historii – nedaleko města stojí Samoborský hrad, který byl vybudován za vlády Přemysla Otakara II.