Brněnský dopravní podnik eviduje první žádosti o odškodnění po nehodě tramvaje a trolejbusu

Při ní se na začátku dubna zranilo 45 lidí včetně obou řidičů, odškodnění může jít do milionů.

  • Foto

    HZS JmK

Brněnský dopravní podnik eviduje po nehodě tramvaje a trolejbusu první desítku žádostí o odškodnění. Předali jsme je pojišťovně, řekla ČTK už v pátek bez dalších podrobností mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Při nehodě na začátku dubna se zranilo 45 lidí včetně obou řidičů.

Poškození mají nárok na náhradu majetkové i nemajetkové újmy. Podle Tomáše Becka ze společnosti Vindicia, která se zabývá odškodněním, může v případě zlomenin či operací jít odškodnění do statisíců až milionu korun. "Do odškodnění se započítává nejen bolestné, ale také ušlá mzda, ošetřovné, cestovné, například návštěvy rodiny v nemocnici, a snížení společenského uplatnění," uvedl už dříve Beck.

Dopravní podnik pro poškozené zřídil telefonní linku 543171131, na které jim pověřený pracovník právního oddělení poskytne potřebné informace a může pomoci s řešením záležitostí spojených s nehodou. Na linku se dosud obrátilo 32 lidí, uvedla mluvčí.

Policisté zatím podle svého mluvčího Davida Chaloupky hovořili s desítkou svědků, jejichž zdravotní stav to umožnil. Mezi nimi byl i řidič tramvaje. "Vyšetřovatel získal další kamerové záznamy nehody od řidiče, který projížděl místem a přihlásili se i další očití svědkové. Děkujeme veřejnosti za dosavadní spolupráci při šetření této nehody," uvedl ve čtvrtek Chaloupka.

Nehoda se stala v pondělí 1. dubna před 14:00 a téměř na šest hodin zablokovala Křenovou ulici. V nemocnici skončilo 40 lidí včetně obou řidičů, 13 lidí bylo zraněno těžce a středně těžce. Dalších pět lidí s lehčím zraněním se policii přihlásilo dodatečně.