Od dnešního dne dochází k úpravě úředních hodin Magistrátu města Brna. Úředním dnem bude středa v běžných hodinách 8.00–17.00 hod. V jiné dny bude možný vstup občanů do budov magistrátu pouze po předchozí domluvě. Rozhodlo o tom vedení města z důvodu eliminace šíření koronaviru, zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Radka Lokotová z tiskového střediska brněnského magistrátu.
Každý pracovní den bude otevřena podatelna a pokladna na Malinovského nám. 3. telefonické kontakty magistrátu zůstávají v platnosti a fungují. I nadále platí doporučení, aby občané odložili záležitosti, které nespěchají, nebo je v co největší možné míře řešili elektronicky.
Současně dochází během úředního dne (tedy ve středu) i k omezení pohybu osob po některých budovách magistrátu. V některých případech se ruší i možnost elektronického objednávání.
• Dominikánské náměstí 3 – Odbor interního auditu a kontroly, Odbor kultury, Odbor zdraví a Odbor školství, mládeže a tělovýchovy budou vyřizovat nezbytně nutnou agendu v přízemí budovy v prostoru k tomu vymezeném.
• Malinovského náměstí 3 – Bytový odbor, Majetkový odbor, Odbor rozpočtu a financování a Živnostenský úřad města Brna budou během úředních hodin poskytovat nezbytné informace a přijímat podání klientů na detašovaných přepážkových pracovištích v přízemí budovy v místnosti č. 015 (bývalé místo pokladen pro platbu komunálního odpadu).
• Živnostenský úřad města Brna současně od pondělí 16. 3. 2020 do odvolání ruší možnost elektronického objednávání klientů na konkrétní činnost, den a hodinu.
• Koliště 19, Odbor sociální péče – nebude umožněn volný průchod do budovy, prvotní kontakty proběhnou na Socio-info Pointu, případně na vrátnici; občanům je doporučováno návštěvu individuálně domluvit s ohledem na závažnost situace.
Kompletní informace o úředních hodinách jsou k dispozici na adrese https://www.brno.cz/kontakty/.
Všechny informace k opatřením města v souvislosti se šířením koronaviru budou i nadále průběžně zveřejňovány na webové stránce www.brno.cz/koronavirus
Městský úřad Znojmo rozhodl o úplném uzavření úřadu, a to až do 24. března. "Ruší se veškeré plánované schůzky s veřejností, porady, komise a výbory. V provozu zůstanou veškeré standardní telefonické kontakty na jednotlivá pracoviště městského úřadu. Podání občanů lze ale činit výhradně dálkově, tedy prostřednictvím pošty, datových schránek nebo elektronicky se zaručeným elektronickým podpisem, přes Portál občana případně přes e-podatelnu," uvedla radnice v tiskové zprávě. Krizový štáb města také rozhodl o provozu městské hromadné dopravy ve Znojmě zdarma, a to až do odvolání.
Městský úřad Brno-střed bude tento týden kompletně zavřený a nebude mít žádný úřední den, stejné to bude i ve Vyškově.