Brněnský radní Suchý vyzval Hniličku k rezignaci, nectí podle něj fair play

  • Foto

    Petr Hloušek, Právo

Radní Jaroslav Suchý (KDU-ČSL) vyzval na svém facebooku předsedu Národní sportovní agentury Milana Hniličku k rezignaci. Byla to reakce na to, že se bývalý hokejový brankář účastnil s desítkami lidí v teplickém hotelu narozeninové oslavy, a to navzdory opatřením kvůli koronaviru.

„Jako bývalý sportovec ctím fair play i po ukončení své aktivní sportovní kariéry. Bohužel Milan Hnilička svým porušením vládních opatření ukazuje opak. Je to výsměch nejen sportovcům, ale všem, kteří dodržují pravidla. Je pro mě nepřijatelné, aby Národní sportovní agentuře předsedal člověk, který v sobě nemá sportovního ducha a smysl pro dodržování nastavených pravidel,“ uvedl Suchý, který se stal v roce 1995 mistrem České republiky v krasobruslení.

O celé akci jako první informoval deník Blesk, podle něj se v sobotu večer konala oslava padesátých narozenin podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy v jeho teplickém hotelu Prince de Ligne. Jak potvrdil Hnilička pro Seznam zprávy, byl jedním z účastníků oslav a je si vědom svého pochybení, sice se chce vzdát mandátu poslance, ale u předsednictví váhá. „Plně si uvědomuji zodpovědnost, kterou jako poslanec vládní koalice mám, a proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu,“ uvedl Hnilička pro Seznam zprávy.