Už od začátku se Sokoli ujali vedení, když na brňany nastoupili bez milosti. Byl to sice Lukáš Stegbauer, kdo proměnil první koš, ovšem hosté potom sérií pěti proměněných střel utekli na stav 10:2. Už po necelých šesti minutách vedli o deset bodů. Jakub Krakovič s Davellem Robym se nehodlali smířit s výsledkem na tabuli a přiblížili Brňany na rozdíl pouhých tří bodů. Následovalo však další ofenzivní vystoupení hráčů Hradce Králové a první čtvrtina tak skončila poměrem 16:27 v náš neprospěch. Utkání pak pokračovalo vyrovnaně, dvojciferná ztráta z úvodu ovšem nechtěla zmizet. Hosté dokonce ještě postupně zvyšovali své vedení a v šesté minutě druhé periody měli náskok už 44:24. Výpadek Sokolů a zejména bodový příspěvek Robyho však zúžil propast mezi oběma celky a do šaten jsme tudíž šli s
desetibodovým mankem. Ani třetí čtvrtina nepřinesla žádnou zásadní změnu. Byť jsme se během několika minut přiblížili už na tříbodový rozdíl, domácí nedokázali udělat poslední krok přes soupeře a Hradec opět dominoval. Před poslední desetiminutovkou tak na Sokoly Brnu chybělo deset bodů. Místo obratu však v konečné části utkání zopakovali domácí nepovedený výkon podobný tomu ze začátku a ani tentokrát jsme se nemohli radovat z výhry.
Tu si zaslouženě odvezl soupeř a Brnu tak nezbývá nic jiného, než se smířit s porážkou 82:98. Hned v sobotu čeká Brňany odveta, kdy se vydají na palubovku Hradce Králové. Snad se
bude venku dařit lépe.

Lubomír Peterka, trenér týmu Kingspan Královští sokoli: „Jsem velmi rád, že jsme vyhráli. Čekali jsme těžké utkání, protože Brnu neodpovídá jejich postavení v tabulce. Hraje dobrá utkání. Dnes jsme ale měli dobrý úvod a v průběhu prvního poločasu jsme vedli o dvacet. Brno změnilo obranu na zónu, my jsme bohužel začali zmatkovat a jednoduchými ztrátami jsme jim nabídli snížení rozdílu. Tehdy jsem se trochu obával, protože Brňané byli pokropení živou vodou, ale ve druhém poločase jsme si to pohlídali. Měli jsme dnes také výbornou střelbu za tři body – třiapadesát procent, čtrnáct trojek. Od začátku do konce vedli, a následně vyhráli, zaslouženě.“

Lubomír Růžička, trenér týmu mmcité1 Basket Brno: „Mně se to samozřejmě hodnotí hůř. Gratuluji Lubošovi, gratuluji Hradci k vítězství. A myslím, že zaslouženému vítězství, protože hráli s velkou přesností na útočné polovině. My jsme dnes nebránili dobře a všude jsme byli o krok později. A celkově poslední měsíc jsme neodehráli dobře. Máme problém na rozehrávce, hodně přidržujeme míč, a z toho to pramení. V obraně jsme děti. Když člověk vidí, že do koše najíždí Tresač nebo Barac, tak to jsou chlapi a my odpadáme. To stejné bylo dnes na pozici čtyři, kde nás Lošonský ničil v dolním postavení, ve hře jeden na jednoho. Hradec je tak zkušené družstvo, že si to utkání pohlídalo a za to jim ještě jednou gratuluji. Teď nás čeká dvanáct utkání a musíme zabrat, protože se chceme vyhnout baráži. “