Radní města dnes schválili Jana Tesárka ve vedení Kanceláře architekta města Brna (KAM). Tesárek byl vedením kanceláře pověřený od začátku roku, kdy po šesti letech odešel hlavní architekt Michal Sedláček. Byl jediným, kdo se přihlásil do výběrového řízení, vyplývá z informací brněnského magistrátu. O novém řediteli informovala KAM na svém twitteru.

„Mou vizí je otevřená a komunikující organizace, která je respektovaným partnerem pro město i odbornou a laickou veřejnost. Energii celé kanceláře směřuji především na dokončení územního plánu města, kultivaci veřejného prostoru a vytvoření lepších podmínek pro zeleň, modrozelenou infrastrukturu i udržitelnou mobilitu,“ sdělil nový ředitel.

Tesárek absolvoval Fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně

Přes 15 let pracoval ve významných brněnských ateliérech, kde se věnoval především obytným a občanským budovám, architektonickému detailu, ale také návrhům veřejných prostranství a územním studiím. Mezi lety 2018 až 2022 pracoval v KAM v oddělení veřejného prostoru.

Výběrové řízení na funkci ředitele vyhlásilo město začátkem května, na podávání přihlášek byl asi měsíc

Mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek již dříve řekl, že se do něj přihlásil jeden člověk. Útvar hlavního architekta už dříve v Brně existoval, ale zanikl v roce 2003, když město řídila koalice vedená ODS. Kancelář opět vznikla v době, kdy magistrát vedla koalice v čele s hnutím ANO. Podnět k jejímu vzniku dali Zelení. Nyní má kolem 60 zaměstnanců.