Brněnští radní vyčlenili 20 milionů korun na investice pro několik škol. Podpoří opravu střechy základní školy v Cacovické ulici v Brně-sever, opravu fasády a říms na škole v Rašínově ulici v centru města i rozšíření kapacity mateřské školy na náměstí Svornosti v Žabovřeskách. Poskytnutí peněz musí schválit zastupitelé, uvedlo město na webu.

Hydroizolace ploché střechy nad tělocvičnou u ZŠ J. A. Komenského v Cacovické ulici je v havarijním stavu, do střechy zatéká. Nutná je proto kompletní renovace střešního pláště včetně výměny hydroizolační vrstvy za novou. Školu navštěvuje větší počet ukrajinských žáků, a to nejen ze spádových oblastí, ale i z jiných městských částí, proto je investice v celoměstském zájmu, uvedla radní pro školství Irena Matonohová (STAN). „Částka dva miliony korun pokryje zhotovení projektové dokumentace i samotnou opravu. Nová střecha bude navíc i pochozí, takže ji bude možné využívat jako terasu,“ dodala.

Na základní a mateřské škole Husova v Rašínově ulici je nutné opravit fasádu, štíty, římsy a soklové části. Práce se týkají rovněž doplnění a výměny poškozených klempířských prvků a vstupních dveří. Začaly tam už v polovině loňského roku. „Letos město na opravy uvolní 9,5 milionu korun. Veškeré práce by měly být hotové do května. Na ulici Rašínova momentálně dělníci opravují také fasádu kostela i dalších objektů, takže díky tomu se ulice mezi náměstím Svobody a Moravským náměstím stane pro návštěvníky Brna velmi atraktivní,“ dodala radní.

Školka na náměstí Svornosti má nyní pět tříd, centrální kuchyň a zázemí pro zaměstnance. Cílem návrhu je kuchyň zrušit a nahradit ji novou třídou pro 17 až 20 dětí. Rozšíření je podle Matonohové důležité proto, že školku navštěvuje 33 dětí z jiných městských částí. Změny mají vyjí na 8,5 milionu korun.