Brněnští Sigrs Flag U15 uzavřeli sezónu v Plzni

Druhou říjnovou neděli odehrál tým amerického fotbalu Brno Sigrs Flag U15 na školním umělém hřišti v Plzni svůj poslední turnaj letošní, tak trochu jiné sezóny. Soupeři jim byly týmy Trutnov Rangers, Příbram Bobcats1 a domácí Pilsen Patriots.

  • Foto

    Jan Tomek

Brněnští mládežníci měli tentokrát s sebou téměř kompletní hráčskou soupisku, zranění se před posledním turnajem stihla doléčit, byť někteří hráči nastoupili i s bolestivými handicapy. A bylo znát, že když se dobře sejde chemie starších a zkušenějších s mladšími spoluhráči, kteří budou po odcházejících přebírat týmovou štafetu, funguje to v každé obranné i útočné pozici.

V prvním zápase s trutnovskými Rangers se hrálo v podstatě „na jednu bránu„. Starší a herně vyspělejší Sigrs nedali svým soupeřům moc šancí přejít přes půlící čáru a když oběma brněnským trenérům zafungovala správně obrana a následně i útok, výsledek 46:0 vcelku odpovídá dění na hřišti.

Druhý zápas s Příbramí byl vyrovnanější jak herně, tak i výsledkově, byť nakonec po drobných brněnských chybách a nedůslednostech v obraně i v útoku příbramští odskočili na rozdíl tří touchdownů a výsledkem bylo jejich vítězství 46:26.

Přestávky mezi zápasy využili hráči Sigrs pro debaty s trenéry, ve kterých se připravovala taktika na příští soupeře. Zabaleni do dek, s vydatnou pomocí fanouškovské základny a jejich zásob ovoce, cukrů, vitamínů a jiných dobrot se vytvářely nové herní varianty šité na míru na příští zápas.

Závěrečný duel proti plzeňským "Patriotům" skončil skvělým výsledkem 34:18 pro hostující mužstvo, tedy pro brněnské Sigrs. Výborné výkony obou mužstev kalila snad jen přehnaně tvrdá hra domácích, za což byla ve druhé půli po řadě napomenutí jedna domácí hráčka vyloučena. Toto vyloučení neunesli její rodinní příslušníci, kteří byli zápasu přítomni a slovně vulgárně napadali hlavního rozhodčího. Vzhledem k tomu, že díky hygienickým opatřením byli stejně jako ostatní fanoušci mimo herní plochu i mimo areál hřiště, nebylo možno je vykázat, tak byli přes pořadatele zápasu rozhodčím pouze napomenuti.

Pro brněnské Sigrs tedy sezóna skončila závěrečným úspěchem. Nyní bude probíhat doléčení, odpočinek a pak už se bude opět pilně trénovat a vyhlížet sezóna příští, o které zatím nikdo neví, jaká bude. Ať však už bude s diváky, bez diváků, v rouškách nebo bez, už nyní se společně s hráči i realizačním týmem můžeme těšit, že se v ní podaří navázat na úspěšný letošní vývoj.

Fotogalerie: