Důkladnou očistou díky tomupodle mluvčího strážníků Jakuba Ghanemaprocházejí místnosti registru silničních vozidel, správa poplatků za komunální odpad i magistrátní budova na Malinovského náměstí. „Je to další ze služeb veřejnosti, kterou strážníci poskytují. Iniciativy městské policie si velmi vážím. V době pandemie opakovaně potvrzuje, jak důležitou roli v Brně sehrává,“ podotklav tiskové zprávě brněnské městské policieprimátorka Markéta Vaňková (ODS).

 Profesionální dezinfekční přípravek rozprašují strážníci pomocí generátoru teplé mlhy. Díky tomu se prostředek dostane do všech skulin a zákoutí. Některé části stroje se zahřívají na teploty ve stovkách stupňů Celsia a je nutné s ním manipulovat s nejvyšší opatrností. Strážníci proto dezinfikují úřední budovy ve dvojici a na základě zevrubného proškolení od odborníků z hasičského záchranného sboru.

„Prostory dezinfikují jednou týdně v každé ze zmíněných budov, a to vždy po skončení úředních hodin. Používají k tomu profesionální a zcela bezpečný přípravek, jenž účinkuje naviry, bakterie i plísně,“ vysvětlil vedoucí odboru pořádkových útvarů městské policiePavel Čermák.

Všechny místnosti se po nanesení aerosolu důkladně několik desítek minut odvětrávají a je možné se v nich pohybovatbez jakýchkoliv omezenía rizik.

Strážníci budou podle Ghanema ošetřovat povrchy v úředních prostoráchaždo odvolání. Doba aplikace v budovách se v návaznosti na jejich stavební dispozice počítá zpravidla naněkolik hodin.

 Strážníci také prakticky každý den asistují zdravotníkům při převozech rizikových osob v sanitkách a zasahují u agresivních a těžko zvladatelných pacientů v nemocnicích.