Domácí drželi s favoritem krok díky zlepšenému útoku jen v posledním setu, který prohráli 24:26. Ve zbývajících svěřenci Ondřeje Marka dominovali a ligovou neporazitelnost drží od poloviny listopadu, kdy nestačili na Karlovarsko.

Proti Zlínu se brněnský celek mohl opřít o servis a zaznamenal i devět es. V útoku se pak tradičně staral o body neproduktivnější hráč soutěže univerzál Daniel Římal, který si dnes statistiky vylepšil o dalších 18 bodů.

"Z naší strany dva sety bezchybný výkon. Ve třetím setu domácí zlepšili servis a útok, kde byli razantnější a čapali v poli, čímž se hra vyrovnala a jsem rád, že jsme zvládli tu koncovku. Výsledek ze Zlína 3:0 je velmi cenný," řekl kouč Marek.

Právě s karlovarským lídrem soutěže se Brno utká za týden. Západočechy do té doby ještě čeká úterní duel s Libercem. Ostatní zápasy 17. kola se budou hrát o víkendu.