Brno chce dát 10 milionů na olympijský festival, bude při olympiádě příští rok

  • Foto

    MMB (archiv)

Brno chce dát 10 milionů korun na olympijský festival, který se uskuteční příští rok v únoru v době konání zimní olympiády v Pekingu. Novinářům to řekl primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Festival už v Brně byl u minulé zimní i loňské letní olympiády.

Olympiáda je v Pekingu v plánu od 4. do 20. února. Olympijský festival v Brně, kde lidé budou moct na obrazovkách sledovat výkony českých sportovců a také si vyzkoušet různé sporty, by měl být v areálu Nové Zbrojovky. "Brno na to chce stejně jako kraj poskytnout 10 milionů korun," uvedl Hladík a dodal, že podporu bude ve středu projednávat rada města.

Brno podle Hladíka zajistí dvě ledové plochy. "Jedna v podobě curlingových drah už tam je. Jako druhé využijeme kluziště, které bývá v zimě pod sochou Jošta, ale letos ho tam neplánují," poznamenal Hladík. Mluvčí radnice Brno-střed Kateřina Dobešová uvedla, že u Jošta budou letos stánky prodejců a neziskových organizací, které se tam přesunou kvůli plánované rekonstrukci Moravského náměstí. Kluziště by mělo být v Nové Zbrojovce podle Hladíka přístupné před festivalem i po festivalu.

Olympijský festival byl v Brně poprvé v roce 2018 při zimní olympiádě v Pchjongčchangu. Navštívilo ho přes 150.000 návštěvníků, kteří si mohli vyzkoušet přes 30 sportů jako například biatlon, bruslení, běžkování, ale také skok na lyžích, jízdu na bobu nebo curling. V areálu se vystřídala také stovka známých sportovců.

Zdroj: 
čtk