Zásahová jednotka si v jihomoravské metropoli přišla pro gang výrobců pervitinu. Kriminalisté je sledovali čtyři měsíce při rozsáhlé akci, než je přišli s policejním komandem zatknout. Detektivové brněnského toxi týmu tak v srpnu rozprášili organizovanou skupinu, která vyráběla a distribuovala pervitin nejen ve městě pod Špilberkem, ale i na dalších místech Jihomoravského kraje. Část vyrobených drog přitom vařiči pervitinu ukrývali i v mrazáku a kriminalisté podle policejního mluvčího Davida Chaloupky našli při domovní prohlídce také skoro 750 tisíc korun v hotovosti.
Pro samotné rozprášení drogového gangu představovalo zásadní fakt správné načasování policejní akce
Domovní prohlídky totiž musely proběhnout současně na třech různých místech. „V opačném případě hrozilo, že se podezřelí zbaví důkazů usvědčujících je z trestné činnosti. Ukázalo se, že kriminalisté zvolili správnou taktiku. Po zadržení podezřelých zásahovou jednotkou zajistili při prohlídkách půl kilogramu pervitinu, čtyři varny a téměř tři čtvrtě milionu korun v hotovosti,“ upřesnil policejní mluvčí.
Podezřelí skladovali velké množství pervitinu
Jeden z balíčků se zmíněnou omamnou látkou našli policisté například ukrytý v mrazáku. A zbytečné nebylo ani nasazení zásahové jednotky, jejíž razii zachycuje video pod článkem. „Objekty, ve kterých zásah probíhal, totiž střežili tři psi bojových plemen a uvnitř kriminalisté nalezli také plynovou pistoli,“ uvedl David Chaloupka.
Dva ze zadržených navíc nepředstavují v drogovém prostředí žádné nováčky
V minulosti je totiž už soudci za výrobu drog ztrestali. Všichni čtyři obvinění skončili ve vazbě, kde si počkají na soud. Kriminalisté je podle Chaloupky stíhají za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí jim za to až dvanáct let vězení.



