Tři miliony město plánuje uvolnit fotbalistům z Líšně na dokončení tribuny a 1,5 milionu fotbalistům 1. FC Sparta Brno na regeneraci hřiště s umělou trávou. Novinářům to řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Také fotbalisté budou čerpat dotace z jiných zdrojů.

Radní doporučili zastupitelstvu, aby poskytnutí peněz schválilo. Zastupitelstvo bude v úterý. Podle Hladíka bude Brno akce spolufinancovat pouze v případě, že sportovci získají další peníze z evropských nebo státních dotací. Nejvíce peněz bude stát rekonstrukce u tenistů. Počítá se s náklady 30 milionů korun. "Na to by mělo jít z města pět milionů, dalších 20 milionů od státu a pět milionů by měli mít z vlastních zdrojů," uvedl Hladík.

Skoro tři miliony by měli dostat fotbalisté z SK Líšeň na dokončení tribuny. Celkem počítají s náklady 9,5 milionu korun, chtějí získat také dotaci z ministerstva školství.

Téměř 1,5 milionu hodlá město přidělit fotbalistům z 1. FC Sparta Brno na regeneraci fotbalového hřiště s umělou trávou. Celkem obnova vyjde na více než sedm milionů korun a klub také požádá o státní dotaci. V areálu mají celoroční tréninky všechny fotbalové věkové kategorie.