Brno chce sportovcům rozdělit více než 50 milionů korun

  • Foto

    MMB

Spolky, kluby, vysoké školy a další organizace v Brně získají dotace na sportovní aktivity v letošním roce. Radní navrhují, aby město spolkům poslalo 55,5 milionu korun. Poslední slovo ještě budou mít zastupitelé příští měsíc.

„Více než milion z toho připadne handicapovaným sportovcům. Bylo přijato celkem 407 žádostí o finanční dotaci na podporu tělovýchovných a sportovních aktivit pro rok 2019. Při rozhodování jsme přihlíželi k počtu členů klubu nebo atraktivitě sportu. Peníze mohou využít rekreační a výkonnostní sportovci. Finance poslouží na soutěže, dny otevřených dveří nebo na dotování ceny sportu," řekl radní města Jaroslav Suchý.

Ten dále dodal, že z vysokého počtu podaných žádostí vyhověli skoro všem. Zhruba stejné počty žádostí byly i v loňském roce, kdy 50 milionů město rozdělilo mezi 302 žádostí. „Sport je možnou prevencí patologických jevů, obezity a mnoha dalších problémů. Počet registrovaných sportovců v Brně je kolem 70 tisíc a i pomocí dotací spolkům a klubům bychom chtěli toto číslo zvednout,“ uzavřel radní Suchý.