Brno dá téměř za 100 milionů korun opravit fotbalový stadion v Srbské ulici, na kterém hraje Zbrojovka. Radní města už schválili investiční záměr na úpravy, které jsou potřebné pro certifikaci na budoucí prvoligová i mezinárodní utkání. Současný stav stadionu jejich standardům neodpovídá, řekl novinářům radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09).

Z investičního záměru vyplývá několik úprav. „U vstupu ze Srbské bude soustava mobilních kontejnerů. Zde vznikne ošetřovna diváků, pracovní místnost pro média, komentátory zápasů a televizní studia. Vstup na hřiště bude krytý, dále se rozšíří zastřešení tribun a bude zajištěný záložní zdroj energie. Počítáme i s oddělením sektoru hostů a domácích, výměnou sedaček či novým ozvučením,“ řekl Aberl.

Celkové náklady odhaduje na 96,5 milionu korun bez daně

Práce jsou v plánu od roku 2025. Snahou je zvládnout je co nejrychleji, aby o případné prvoligové zápasy fotbalisté nepřišli. Zbrojovka sice aktuálně z první ligy vypadla, město ale i do budoucna chce, aby se v Brně utkání nejvyšší české fotbalové soutěže či mezinárodní zápasy hrály. Podmínky k získání certifikace vycházejí z nových požadavků Ligové fotbalové asociace a Fotbalové asociace České republiky.

Město také plánuje kompletní rekonstrukci hlavní hrací plochy včetně výměny trávníku a rozšíření o plochy pro rozcvičování hráčů za brankami. Tato část zhruba za 40 milionů korun přijde na řadu příští rok.