Stavět se má severně od ulice Petra Křivky, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. V letech 2022 až 2024 by mělo vzniknout 17 domů s 230 byty a 24 rodinných řadových domů.

Město se chystá stavět v lokalitě, která je pro rozvoj bydlení dlouhodobě v plánu. Jde o bývalé zahrádky a nevyužívané a náletovou zelení zarostlé plochy, které na jihu ohraničuje ulice Petra Křivky, na východě Koniklecová a na severu zahrady u Travní ulice. Byty mají být od malých až po čtyřpokojové, domy mají být čtyř- až šestipodlažní, aby dobře zapadaly do svažitého terénu. Rodinné domy mají obepínat zástavbu ze severu a východu. Součástí domů má být dostatek parkovacích míst, průměrně jde o více než jedno místo na byt.

Vedení Brna touto výstavbou reaguje jak na nedostatek volných bytů ve městě, tak na jejich vysokou cenu. Byty by měly být družstevní.

Původně se mělo stavět ve dvou etapách, současní obyvatelé však požadovali maximálně zkrátit dobu výstavby, aby je obtěžovala co nejméně.

Až zhruba za deset let se předpokládá pokračování výstavby směrem na západ k Chironově ulici. První a druhou etapu stavby má oddělit téměř dvouhektarový park, jehož vznik zajistí městská část.

Ve druhé etapě se počítá taktéž s 24 rodinnými řadovými domy v nejsevernější části, bytových domů má být 16 s 354 byty. Přibýt by tak mělo dalších více než 1000 obyvatel.

Všechny nové domy mají mít mimo jiné zelené střechy, aby zasakovaly dešťovou vodu, a další dešťová voda se má zadržovat v soustavě retenčních nádrží, aby okamžitě neodtekla.

V případě dokončení první i druhé etapy výstavby se Nový Lískovec rozroste o více než deset procent, v současnosti má přes 11.000 obyvatel.