Brno hledá ředitele Divadlo Radost, současnému řediteli Peškovi končí funkční období

Divadlo Radost bude mít ve svém čele nového ředitele či ředitelku. Brněnští radní dnes vyhlásili na tuto pozici výběrové řízení. Zájemci se mohou hlásit do 29. února.

  • Foto

    divadlo-radost.cz

Město Brno jako zřizovatel vyhlásilo výběrové řízení na ředitele loutkového Divadla Radost, které hraje především pro děti. Zájemci se mohou hlásit do 29. února, řekl dnes novinářům radní pro kulturu Marek Fišer (Piráti). Letos totiž končí smlouva současnému řediteli pětašedesátiletému Vlastimilu Peškovi, který vede divadlo od roku 1994. 

Náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti) upozornil, že podle dohody v koaliční smlouvě bude město vyhlašovat výběrová řízení u všech příspěvkových organizací, kde ředitelům končí funkční období. Stejné to podle Koláčného bylo například loni i u hvězdárny, kde výběrové řízení vyhrál předešlý ředitel Jiří Dušek.

Podle Fišera končí Peškovi pětileté období. V čele divadla ale stojí více než 25 let. "Hodnotící komise, která bude složená z odborníků, buď potvrdí současného ředitele, nebo tam bude někdo nový," poznamenal Fišer.

Podmínky pro uchazeče jsou magisterské vzdělání, minimálně pět let praxe ve vedoucí funkci, znalost základních principů fungování příspěvkové organizace a další předpoklady. Úkolem uchazečů bude vytvořit koncepci divadla na období let 2020 až 2025. Podle Fišera by mohlo být o vítězi jasno v dubnu. Veškeré náležitosti přihlášky naleznou zájemci v inzerátu, který bude zveřejněn na webu www.brno.cz v sekci Občan → Volná místa a výběrová řízení.

Divadlo Radost v Bratislavské ulici nabízí inscenace pro děti i dospělé. Základ tvoří inscenace pro mateřské a základní školy. Většina kombinuje různé typy loutek s živou hereckou akcí. Divadlo má asi 1500 loutek.