Brno hledá zhotovitele sportovně-rekreačního areálu v Pisárkách, první etapa přijde na 250 milionů

  • Zdroj vizualizace

    Starez Sport

Nový sportovně-rekreační areál v Pisárkách je o další krok blíž k cíli. Brněnští radní teď hledají zhotovitele první etapy výstavby areálu v lokalitě u Anthroposu včetně zajištění kolaudace. Realizace by měla stát asi 250 milionů korun bez DPH.

„Předmětem I. etapy jsou zejména demolice stávajících objektů, kompletní příprava inženýrských sítí, vybudování sportovišť, jako jsou in-line okruhy, víceúčelové pískové hřiště, pumptrack nebo fotbalová hřiště,“ popsala brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Ta dále popsala, že stavba by mohla být zahájena v lednu příštího roku a měla by trvat 18 měsíců.

Projekt počítá také s rekonstrukcí budovy střelnice, která je památkově chráněná. „Chceme střelnici vrátit pokud možno identickou podobu, jaká je zachycená na dobových fotografiích. Estetický ráz sice zůstane zachován, objekt ale projde rozsáhlou rekonstrukcí. Jak střelnice, tak objekt tělocvičny totiž v posledních desetiletích chátraly a jsou v havarijním stavu,“ dodal primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

V areálu v první etapě vznikne řada sportovišť a také se propojí s okolím. „V místě dřívějšího fotbalového hřiště se vybuduje 200metrový in-line okruh, který bude splňovat soutěžní parametry. Na vnějším obvodu pak bude 500metrový okruh. Vše se vhodně propojí s cyklostezkami, které budou procházet napříč celým areálem. V plánu je také MTB okruh nebo pumptrack. Fotbalové hřiště bude možné využívat k malé kopané a futsalu. Badminton nebo plážový volejbal si lidé budou moci zahrát na víceúčelovém pískovém hřišti,“ popsal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Projekt podle radních počítá také s lávkou přes řeku Svratku, kterou budou moci využívat cyklisté i pěší. Ta zajistí spojení s dalšími sportovišti v lokalitě, jako je například koupaliště na Riviéře nebo blízký Areál dopravní výchovy a vzdělávání.

Zdroj: 
MMB