Město už před třemi lety založilo společnost CD CENTRUM COMS, a. s., ta  již pro město provádí prodeje nemovitostí formou online dražby. Nyní bude mít další kompetence, pod hlavičkou města bude zajišťovat nové nájemce nebytových prostor. V tiskové zprávě o tom za brněnský magistrát informovala Radka Loukotová.

V nabídce má nyní městská společnost tři nebytové prostory. Z došlých nabídek následně vyberou tu nejvhodnější brněnští radní.

„Spolupráce s CD CENTRUM COMS celý proces pronájmu nebo prodeje přístupňuje široké veřejnosti. Nabídky jsou přehledně zveřejněny mimo úřední desku magistrátu také na webu drazby-brno.cz a objevují se i na populárních inzertních serverech. Cílem je, aby se informace o pronájmech dostala mezi větší okruh zájemců,“ uvedla náměstkyně primátorky pro oblast správy majetku Karin Podivinská (ANO 2011).

U každé nabídky je uveden popis nemovitosti včetně fotografií, minimální stanovená cena za pronájem za metr čtvereční za rok a také termíny dvou prohlídek, během nichž se zájemci mohou s prostory blíže seznámit.

Momentálně město k pronájmu, prostřednictvím této společnosti, nabízí tři nebytové prostory. Na ulici Vojtova by mohly být obchodní prostory, kavárna nebo třeba drobná provozovna. Na Kobližné zase rychlé občerstvení či potraviny. Poslední v nabídce je pak prostor v budově Magistrátu města Brna. Na Husové 5 by mohla být třeba prodejna nepotravinářského sortimentu, sídlo firmy nebo kanceláře.

Roční výše nájemného začíná na 257 tisících, zájemci pak nabídky musí podat do vypsaných květnových termínu. Více informací je pak ZDE.