Brno na noc omezilo produkci hudby v části ulice Dornych

Po půlnoci tak bude muset ztlumit hudbu například podnik Bajkazyl. Na hluk z něj si v minulosti stěžovali lidé z okolí, řešila to i městská policie.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Zastupitelé Brna dnes změnou obecně závazné vyhlášky omezili na noc produkci hudby v podnicích v ulici Dornych od křižovatky s Nádražní po Úzkou ulici. Po půlnoci tak bude muset ztlumit hudbu například podnik Bajkazyl. Na hluk z něj si v minulosti stěžovali lidé z okolí, řešila to i městská policie. Radní Brna zodpovědný za kulturu Marek Fišer (za Piráty) považuje omezení za špatné a bude se ho snažit zrušit. Podle něj dosud žádná vyhláška neomezovala hudbu uvnitř zařízení a změnou se otevřela Pandořina skříňka.

Zastupitelstvo řešilo Bajkazyl v minulosti několikrát. Na včerejším zasedání promluvil jeden z obyvatel z okolí, v minulosti si stěžoval na hlasitou hudbu a hluk a tvrdil, že nemůže spát. Lidé z Bajkazylu naopak uvedli, že podnik odhlučnili a že produkce nepřekračuje hlukové limity.

Omezení produkce hudby navrhlo zastupitelstvo městské části Brno-střed. Zastupitelstvo Brna na základě toho vyhlášku změnilo. Vyplývá z toho, že hudba může hrát v podnicích v ulici Dornych od křižovatek s Nádražní a Úzkou pouze v čase od 10:00 do 24:00.

Pro změnu hlasovala část koalice a opozice, proti byli koaliční Piráti. "Nechceme omezovat hudební produkci v klubech. Klub je odhlučněný, a pokud jsou tam problémy, máme jiné vyhlášky a zákon, jak to můžeme řešit," uvedl Fišer. Bude se snažit změnu vyhlášky revokovat. "Otevřela se tím trošku Pandořina skříňka, protože teď by mohli jednotlivci chodit a začít si stěžovat na další ulice, takže to může vyvolat lavinovou reakci," dodal Fišer.