Brno začalo nabízet desítky parkovacích stání k pronájmu prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí. Dosud se o možnosti pronajmout si městské stání mohli lidé dozvědět z úřední desky. Většina lidí ji ale tolik nesleduje a stání tak zůstávala nevyužívaná, uvedla Radka Loukotová z brněnského magistrátu. Pronájem vyjde nejvýše na 2096 korun měsíčně.

Nejvíc míst je v centru Brna

V nabídce je několik lokalit včetně úplného centra Brna. Nejvíce volných míst je v městské části Brno-střed, kde je k dispozici 30 krytých stání v garážích bytových domů ve Zderadově ulici a 24 krytých a 14 venkovních míst v podzemním patře a vnitrobloku ve Vojtově ulici. Dalších pět míst je ve vnitrobloku v historickém centru v Beethovenově ulici. „Těchto pět míst představuje výjimečnou příležitost zvláště pro nerezidenty, protože ti tu jinak nemají možnost vůbec zaparkovat,“ uvedla náměstkyně primátorky pro oblast správy majetku Karin Podivinská (ANO).

Auto zaparkujete za 1600 až 2096 korun měsíčně

Ceny za pronájem uveřejněných míst se pohybují od 1611 po 2096 korun za měsíc. Lidé je najdou na webu www.drazby-brno.cz, kde začátkem září přibudou ještě další lokality. Ke zveřejnění se připravují místa v Dukelské, Křídlovické a Tržní ulici. Vedle webu chce město parkovací místa zviditelnit také prostřednictvím sociálních sítí, pronájem i propagaci má na starost městská firma CD Centrum Coms.