Brno opět chystá pro návštěvníky tematické prohlídky i vyhlídkové jízdy

Kvůli koronavirové pandemii se řada lidí rozhodla trávit dovolenou v tuzemsku. Pro návštěcníky Moravské metropole je i letos přichystána řada tematických prohlídek , jak pro dospělé, tak i děti. 

  • Foto

    TIC Brno

Turistické informační centrum přichystalo 25 témat, která představí Brno z různých úhlů. Dalších 6 okruhů si můžete projet v pohodlí vyhlídkového minibusu a zkrátka nepřijdou ani děti a senioři.

Fanoušky historie zaujmou např. okruhy Brno před sto lety či Historické Brno. Milovníci architektury si vychutnají čisté linie funkcionalismu nebo pozoruhodné vily v Žabovřeskách nebo Černých polích. Prohlídka brněnského centra proběhne dokonce v hantecu. Brno ovšem není jenom centrum. Projít si můžete Obřany a Maloměřice, Komín, Královo Pole a lehká turistika čeká na Stránské skále. Děti se
dozví o starých pověstech a taky o předlistopadové době na prohlídce Po stopách knihy Jak to ruplo, jež byla oceněna titulem nejkrásnější kniha roku v kategorii učebnice. Každý prázdninový čtvrtek pak poběží seriál Seniorských čtvrtků. Prohlídky jsou uzpůsobeny potřebám starších a mají sníženou kapacitu. Nikdo se tak nemusí bát, že by nestíhal skupinu nebo průvodce.

Prohlídky města v brněnském hantecu jsou připraveny na 4. 7. a 9. 8. ve 14.00. Prohlídka historického centra Brna vyprávěna v brněnském hantecu s dobovým kostýmem ze začátku 20. století.

Brněnská strašidla a temné historky s brněnským ponocným zase můžete vidět 10. a 24. 7., 7., 14. a 21. 8 v 19.30. Projdete se po nočním Brně s brněnským ponocným. Provede vás ulicemi, ve kterých se
odehrály hrůzostrašné příběhy, a umožní vám pohlédnout do temné historie města a objevit i brněnská strašidla.

To je jen malá ukázka z řady tematických prohlídek. Více najdete na stránkách ticbrno.cz