Vedení města Brna nabízí i letos sdílená kola zdarma. Konkrétně dvakrát denně na půl hodiny. Jde o kola firem Rekola a nextbike. Zpravodasjký portál BRŇAN o tom za brněnský magistrát informovala Anna Dudková.

„Oblíbený projekt podpory sdílených kol v Brně se vrací se začátkem cyklistické sezony. Od 1. května si lidé opět mohou užít jízdu na kolech společností Rekola či nextbike dvakrát denně na 30 minut zdarma,“ potvrdila ve zprávě Dudková.

Po loňském pilotním ročníku bude i v letošní cyklistické sezoně možné jezdit na sdílených kolech a ušetřit peníze. Díky dohodě města a společností Rekola a nextbike může kdokoli jezdit na jejich kolech dvakrát denně po dobu 30 minut úplně zdarma.

„Stačí k tomu jen bezplatná registrace u příslušného poskytovatele bikesharingu. Tu lze snadno provést na webech rekola.cz nebo nextbikeczech.com. Pak už stačí jen najít volné kolo a vyrazit. Akce platí jen na území města Brna,“ popsala Dudková.

Minulý rok lidé jezdili ve stejném režimu od 11. dubna do 30. září. Za tuto dobu se uskutečnilo téměř 102 tisíc bezplatných jízd a přibylo 9 817 nových uživatelů bikesharingu.