Vedení Brna chce za desítky milionů korun opravit Svitavskou ulici, která je jednou z hlavních tras z Husovic do centra. Rovněž počítá s rekonstrukcí Křenové ulice, do které zahrne další dva úseky na předělu městských částí Brno-střed a Černovice. Investiční záměry schválili radní, informoval magistrát v tiskové zprávě.

V havarijním stavu je vozovka i chodník

Investiční záměr týkající se Svitavské ulice se týká úseku mezi ulicemi Nováčkovou a Vranovskou. „V této části je v havarijním stavu chodník i vozovka, ve které jsou trhliny přecházející ve výtluky. Chodníky by měly být zúženy na standardní rozměry a měly by získat nové bezpečnostní prvky. Díky zúžení budeme moci vybudovat šikmá stání a parkovací zálivy. V okolí ulice je převážně bytová zástavba a je tam vysoká poptávka po parkovacích místech,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Práce přijdou na víc než 46 milionů korun

Při přípravě projektové dokumentace prověří město možnost vytvoření liniového cykloopatření. Jak bude ulice přesně vypadat a co všechno se změní, bude záviset na místních podmínkách a podrobných technických požadavcích správců sítí, dopravního podniku a dalších. Orientační předpokládaná cena je 46,4 milionu korun. Termín zahájení prací bude jasnější v dalších stupních přípravy projektu.

V Křenové ulici se zaměří na lokalitu Zderadova mostu

Radní také rozhodli o rozšíření projektu na rekonstrukci Křenové ulice, na níž vedení města schválilo záměr už v roce 2019. Zatím ale nebylo jasno o její podobě. Radní nyní rozhodli o rozšíření prací na oblast Zderadova mostu a také o vybudování mimoúrovňového křížení cyklotrasy. „Most čeká rekonstrukce a přestavba a s tím spojená oprava tramvajové trati a přeložka inženýrských sítí. Mimoúrovňové křížení cyklotrasy pod silnicí přispěje zejména k bezpečnosti a pohodlí cyklistů. Frekventovanou komunikaci překonají bez vlivu na ostatní druhy dopravy,“ doplnil Kratochvíl.

Termín prací za 256 milionů zatím nestanovili

Práce magistrát odhaduje na 256 milionů korun. Termín jejich zahájení zatím nebyl stanovený.