Brno oslaví jubileum plážového volejbalu domácím šampionátem

Plážoví volejbalisté budou letos hrát o domácí mistrovské tituly na přelomu srpna a září v areálu Sokolského koupaliště na Brněnské přehradě.

  • Foto

    ilustrační

Pořádáním šampionátu Brno oslaví třicáté výročí prvních beachvolejbalových zápasů, které se v tehdejším Československu odehrály.

"Je to termín, kdy se nehraje žádný významný turnaj FIVB, proto je předpoklad, že se domácího šampionátu zúčastní všechny nejlepší české dvojice," řekl na dnešní tiskové konferenci Milan Džavoronok, předseda pořádajícího klubu Sokol Brno I.

Průkopníkem nového odvětví byl před 30 lety Zdeněk Václavík. Nestor českého plážového volejbalu stál u zrodu prvních pískových kurtů v areálu "Káčat" a dodnes je aktivním členem výboru Sokola Brno I. "Od té doby jsme v Brně uspořádali celou řadu akcí, z nichž nejvýznamnější byly tři ročníky FIVB challengeru," připomněl Václavík.

Kromě mistrovství republiky bude Sokol Brno I na svých kurtech pořádat řadu dalších akcí pro dospělé i pro mládež. Sezona na Brněnské přehradě začala už minulý týden a skončí až v září.