fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Brno podpoří provoz cyklobusu na stezce Brno – Vídeň

Brno po loňském pilotním provozu znovu podpoří víkendový cyklobus, který vozí zájemce na cyklostezce Brno - Vídeň. Pro letošní rok radní navrhují podporu 100.000 korun.
2015-06-12-c1

Foto:

ilustrační, BMHD

Autobus vyjíždí během sezony vždy ráno v 8:00 z Brna obvykle do příhraniční oblasti na moravské i na rakouské straně. Zpět vyjíždí v 17:00 a využijí jej ti cyklisté, kteří nejedou do Brna zpět na kole, řekla Kateřina Gardoňová z tiskového oddělení magistrátu.

Podle radního Petra Hladíka (KDU-ČSL) byl loni o cyklobus velký zájem. Za autobusem je připojený vozík pro kola a cyklisté mohou nasednout nejen v Brně, ale také v Židlochovicích. Někdy jede cyklobusem i průvodce. Výjimečně dojede autobus až do Vídně. Zájemci si vždy musí rezervovat místo na webu cyklostezky Brno – Vídeň. Dotaci města na provoz musí ještě schválit zastupitelé 9. dubna.

Po letech úsilí obcí na české straně stezky včetně Brna, které jsou členy dobrovolného svazku obcí, je možné jet z Brna na kole až k hranicím mimo rušné silnice, a to buď po samostatné cestě, výjimečně po silničkách s minimálním provozem. Před dvěma lety se také svazek domluvil s Rakušany, že cyklostezka získá jednotné značení i na rakouské straně.

Celá trasa z Brna do Vídně měří 170 kilometrů, přičemž moravská část má 80 kilometrů. Slavnostní zahájení sezony se letos uskuteční 27. dubna v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT