Brno pořídilo 47 zimních přístřešků pro bezdomovce
 
													Foto:
ilustrační (pixabay)
Město Brno koupilo 47 nouzových přístřešků, které mají v zimě chránit lidi bez domova před umrznutím. Pro jejich nákup v takzvaném participativním rozpočtu hlasovalo téměř 2000 Brňanů. Město o tom informovalo v tiskové zprávě.
Město nyní využilo přístřešky v nově otevřeném nonstop centru pro bezdomovce nedaleko Anthroposu, které zřídilo kvůli pandemii koronaviru.
"Přístřešek je vyroben z izolační polyetylenové pěny a hliníkové folie, je nehořlavý a skládací. Zahřívá se tělesným teplem, které se uvnitř drží díky termální izolaci, proto v něm může být až o 18 stupňů tepleji než venku," uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).
V zimě si přístřešky mezi sebe rozdělí Diecézní charita Brno a odbor sociální péče magistrátu. Budou je nabízet k využití lidem, kteří z nějakého důvodu nechtějí nebo nemohou ani ve velkých mrazech využívat noclehárny.
Při sčítání lidí bez domova v Brně v roce 2018 bylo zjištěno, že 509 lidí spí celoročně venku, z toho 397 mužů a 112 žen. Zakoupení přístřešků město vyšlo na 166.000 korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
 
													 
													 
													 
													- Psi na Stránské skále v Brně potrhali další ovce, …
- Náměstí Svobody v Brně letos v adventu ozdobí osmd…
- K hledání hrobového místa i ke správě hřbitova pom…
- Z brněnských kolejí definitivně zmizely unikátní t…
- Česko si připomnělo vznik samostatné republiky, Pa…
- Část Brno-střed pronajímá obecní byty rychleji, op…
- Zoo Brno se podílí na unikátním projektu zaměřeném…
- Ceny skipasů na jihu Moravy zůstanou stejné, mírně…
- Stavba školky v Šámalově ulici v Brně za 127 milio…
- V Brně připravují prohlídky kostnice při svíčkách …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
