Městské části v Brně dostanou od města 30 milionů korun na vznik nových parků a revitalizaci zeleně. Mezi největší příspěvky patří 5,2 milionu, díky kterým vznikne v Řečkovicích park Pod Hřbitovem. V tiskové zprávě to uvedl primátorčin náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL), který má na starosti životní prostředí. Brno dává kolem 30 milionů na parky v posledních letech pravidelně.

Radní navrhli poslat peníze na 15 projektů a šest studií parků nebo lesoparků. Musí to ale ještě schválit zastupitelé. „Oslovili jsme jednotlivé městské části s nabídkou spolupráce na přípravě a realizaci nových projektů a také revitalizací stávající zeleně. Celkem se sešlo více než 20 požadavků, jejichž finanční náročnost přesáhla alokovaných 30 milionů korun. Rozhodli jsme se proto šest studií budoucích parků financovat z běžných prostředků odboru životního prostředí,“ uvedl Suchý.

Jeden z největších příspěvků dostanou Řečkovi na nový park Pod Hřbitovem. „Obyvatelé Slatiny se mohou těšit na nové veřejné prostranství při ulicích Dědická a Rousínovská, na tento projekt město přispěje 4,5 milionu korun,“ dodal Suchý. Dalších 4,7 milionu korun obdrží Brno-střed na park Pod Hvězdami nad Gymnáziem Matyáše Lercha nebo tři miliony na vnitroblok Bayerova-Botanická. Studie se týkají například centrálního parku v Kníničkách nebo parku Generála Knorra v Králově Poli.