Rozšíří se také kapacity, například do Mateřské školy Sýpka může od září chodit 75 dětí. Žáci Základní školy Jana Broskvy se mohou těšit na nové odborné učebny. Řekl to mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Například v Mateřské škole Laštůvkova v Bystrci začnou stavbaři pracovat v srpnu. Rekonstrukce potrvá do května 2020. Budou zateplovat budovu a instalovat vzduchotechniku. "Rozpočtové náklady jsou ve výši 28,3 milionu korun. Stavba je spolufinancována Evropskou unií," uvedl Poňuchálek. Provoz ve školním roce nebude omezen.

Základní a mateřská škola Jana Broskvy v Chrlicích přistaví nové patro s odbornými učebnami. "Vznikne pět nových učeben. Budou sloužit pro cizí jazyky, digitální technologie, přírodovědu, fyziku a chemii," uvedl nedávno radní zodpovědný za školství Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). V nástavbě budou i kabinety nebo sklad učebních pomůcek.

Opravuje se také Základní a mateřská škola Horníkova v Líšni, v plánu je výměna oken, oprava střechy a zateplení budovy. V základní škole Otevřená v Žebětíně přibude osm nových tříd.

Brno celkem zřizuje 70 základních škol, do kterých chodí asi 30.000 žáků. Spravuje také zhruba 140 mateřských škol, které navštěvuje přibližně 12.000 dětí.