školy

Titul Učitel roku má šest nových nositelů

29. 3. 2019

U příležitosti Dne učitelů město udělilo šestici pedagogů titul Učitel roku 2019. Ocenilo tak jejich mimořádnou činnost a nadstandardní práci. Tituly Učitel roku se letos rozdávaly již po devatenácté.

Celý článek

Parkování typu „kiss and ride“ řidiči stále příliš nerozumí

14. 3. 2019

Každý všední den přispívají strážníci bezpečnosti dětí na jejich cestě do škol, a to nejen hlídáním frekventovaných přechodů, ale také kontrolou chování řidičů.

Celý článek

Chemická škola v Brně má moderní laboratoře za 30 milionů korun

26. 2. 2019

Střední průmyslová škola chemická Brno má nové moderní laboratoře včetně vybavení za téměř 30 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl Jiří Klement z tiskového oddělení kraje. 

Celý článek

Životní osudy starší generace zdokumentují brněnští žáci

26. 2. 2019

 a deváťáci z brněnských základních škol se zapojí do projektu Příběhy našich sousedů. Ve spolupráci s učiteli a koordinátory ze společnosti Post Bellum vyzpovídají pamětníky ve svém okolí a sepíšou jejich příběhy.

Celý článek

Zákaz vjezdu kvůli bezpečnosti dětí u školy v Brně asi nevydrží

28. 10. 2018

Jen dočasně nejspíš vydrží u školy v Rašínově ulici v centru Brna zákaz vjezdu všech aut, zřízený kvůli bezpečnosti dětí. S omezením platným mezi 7:00 a 8:00 se těžko smiřovali někteří uživatelé podzemních garáží a řidiči zásobovacích aut.

Celý článek

V Základní škole na náměstí Svornosti vznikne metodická jídelna

2. 10. 2018

Podpisem memoranda se stala Školní jídelna na náměstí Svornosti Krajským centrem sdílení dobré praxe. Poskytne zázemí pro sdílení odborných informací, praktických rad a názorných ukázek praxe pro další pracovníky školních jídelen.

Celý článek

ZŠ Bosonožská Brno má nové víceúčelové hřiště za 13 milionů

4. 7. 2018

Nové víceúčelové hřiště za 13 milionů korun má Základní škola Bosonožská v městské části Brno-Starý Lískovec. Staré školní hřiště už nevyhovovalo, řekl starosta Starého Lískovce Vladan Krásný (ODS).

Celý článek

Stránky