Brněnské Řečkovice nechaly za téměř 40 milionů korun zrekonstruovat areál bývalého pivovaru za radnicí. Práce trvaly necelých deset měsíců, hotovo je od srpna. Areál je místem konání mnoha společenských akcí, jako jsou třeba Vavřinecké hody. Aby se tam mohly pořádat i nadále, byla rekonstrukce nezbytná. Dřevěné konstrukce, schodiště i zábradlí byly za hranicí životnosti a potenciálně i na hraně bezpečnosti, řekl starosta městské části Marek Viskot (ČSSD).

Práce obnášely kompletní opravu venkovního prostoru určeného pro pořádání kulturních a společenských akcí. „V prakticky novém areálu je zachován princip amfiteátru s tím, že jeho nové terasy nabízejí mnohem větší kapacitu k sezení. Ve spodní části vznikl nový taneční parket. Ostatní povrchy jsou buď ze štěrkového trávníku, nebo zámkové dlažby. Nově jsme nechali vybudovat také schodiště vedoucí přes jednotlivé terasy a areál má i nové osvětlení. V průběhu podzimních měsíců plánujeme výsadbu stromů a popínavých rostlin,“ sdělil Viskot.

Areál podle něj za dobu více než 30 let existence kompletní rekonstrukci potřeboval. Všechny nyní provedené úpravy spadaly pod první etapu

„Příští rok bychom chtěli mít projekčně připravenu druhou etapu. Bude spočívat především ve výstavbě nové budovy toalet, abychom alespoň pro menší a středně velké akce nemuseli spoléhat na dovoz a odvoz mobilních WC,“ doplnil starosta. Na náklady prací včetně nezbytných statických úpravy získala městská část více než 95 procent z rozpočtu města.

Renovovaný areál se poprvé otevře milovníkům piva. V pátek a sobotu tam městská část pořádá festival minipivovarů

V nabídce bude třeba pivovar Rojc nebo Vinohradský pivovar. Novinkou je silnější zastoupení zahraničních pivovarů. Vedle specialit z Belgie, Německa nebo Velké Británie dorazí také slovenský Unorthodox nebo polský Stu Mostow z Vratislavi.