Brno rozvoní největší festival bylinek v ČR, vypukne v polovině září

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Workshopy plné vůní, přednášky o léčivých rostlinách, bylinkové nákupy, poradny bylinářů a aromaterapeutů a stánky s aromatickým jídlem a nápoji. To vše bude v neděli 18. září čekat na návštěvníky Festivalu Aromaterapie & Bylinky v Otevřené zahradě v Brně. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za organizátory informoval Pavel Pichler.

„Jde o největší bylinkový festival v České republice. Program nabídne 25 workshopů a přednášek, účastníci budou korzovat mezi více než třiceti stánky. V ceně vstupenky je bohatý program, který nabízí čtyři pódia současně. Od profesionálů v přednáškovém sále se zájemci mohou dozvědět recepty na podporu imunity a prevenci podzimních nachlazení a čeká je i výlet do historie parfémů,“ popsal Pichler.

Ve venkovní kuchyni budou kuchařské show střídat workshopy zaměřené na výrobu domácí kosmetiky. V rámci dalších lekcí bude možnost ochutnat a ovonět různé přípravky z léčivých rostlin. Program nabízí i ukázku jednoduchých masáží pro děti i dospělé. Na vlastní kůži tu budou moci návštěvníci zažít saunování s bylinami a vůněmi nebo si užít přírodní péči o ruce a nohy.

V celém areálu bude možnost navštívit prodejní stánky na aromajarmarku. Tam se prezentují výrobci kvalitních produktů z léčivých rostlin ve všech podobách.

„V nabídce budou bylinkové čaje, ale také pesta, rostlinné oleje, přírodní kosmetika, éterické oleje od mnoha různých značek, bylinné sirupy, tinktury nebo obrazy vytvořené ze sušených květin. Své festivalové poradny tu otevřou bylináři a aromaterapeuti, se kterými je možné osobně probrat potíže či požádat o radu,“ uzavřel Pichler.

Fotogalerie: