fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Brno s RegioJetem zajistí od prosince přímé vlaky na vídeňské letiště

Město Brno ve spolupráci s dopravní firmou RegioJet spustí od prosince na půl roku pilotní provoz přímého vlakového spojení z Brna na vídeňské letiště.
regiojet1-regiojet

Foto:

RegioJet

Město Brno dostalo podle radního pro dopravu Petra Kratochvíla (ODS) na zajištění přímé linky z Brna na vídeňské letiště nabídky dvou přepravních firem, které vyhodnotil magistrátní odbor dopravy a krajská společnost KORDIS JMK.

„Nabídky byly konzultovány i s vídeňským letištěm a jako výhodnější byla označena ta od společnosti RegioJet. Se zástupci této společnosti budu jednat o konečné podobě spojení a jeho nastavení. Předpokládáme, že by se za půl roku mohlo vypravit až 147 spojů. Ty by jezdily v nižší intenzitě v období od prosince do března, od dubna do června by mohl být provoz intenzivnější,“ uvedl Petr Kratochvíl.

Město si může objednat spoje v limitu 50 tisíc kilometrů, v průměru jde o šest párů spojů týdně. Zaplatí za ně 9,5 milionu korun. Nyní čeká magistrát ještě dojednání přesné podoby jízdního řádu.

Cesta je dlouhá 165 kilometrů a přímý vlak pojede zhruba dvě hodiny. Dosud lze z Brna dojet na vídeňské letiště přímou autobusovou linkou. Vlakem se musí zatím jezdit s přestupem na vídeňském hlavním nádraží.

„Naším cílem je zajistit lidem z Brna a širokého okolí pohodlné spojení na vídeňské letiště, a to bez přestupu. Linku bychom rádi spustili v pilotním provozu letos v prosinci. Za půl roku její fungování vyhodnotíme a následně se uvidí, zda spojení zachováme na delší časové období,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

O přímé spojení s vídeňským letištěm usiluje vedení Brna již zhruba rok. Letos v únoru vyjel prezentační vlak.

Vedení města zavedení přímého spojení zdůvodňuje usnadněním cesty na letiště do Vídně, které lidé nejen z jižní Moravy využívají při svých leteckých cestách na dovolenou i za byznysem. Je totiž lépe dostupné než pražské letiště a nabídka spojení je velká.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT