Brno se chystá na bruslařskou sezónu. Kluziště Vodova a za Lužánkami se otevřou za pár dnů

  • Foto

    Starez Sport

Po kluzištích za Lužánkami a Vodova se bruslaři projedou na přelomu listopadu a prosince. Podle městské společnosti STAREZ-SPORT, která má plochy ve své správě jsou přípravy v plném proudu.  První bruslaři se po ledové ploše kluziště Vodova projedou již v sobotu 26. listopadu, kluziště za Lužánkami se veřejnosti otevře ve čtvrtek 1. prosince. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala tisková mluvčí městské společnosti Michaela Dittrichová.

„Pokud zamrznutí ledových ploch nepřekazí vysoké teploty, na brusle budou moci vyrazit zájemci z řad veřejnosti i školní třídy. Pro ty nejmenší navíc městská společnost připravila akce Mikuláš na ledě či Adventní bruslení. Oba areály pod širým nebem zůstanou pro zájemce otevřeny až do února příštího roku,“ popsala Dittrichová.

Obě kluziště převážně v dopoledních hodinách poslouží jako tréninkové plochy hobby hráčům hokeje. V rámci výuky je budou moci využívat také školy. Pro ty jsou hřiště díky zvýhodněným cenám a dobré dostupnosti skvělým způsobem, jak žákům zpestřit výuku tělesné výchovy.

„Veřejnost si na obě ledové plochy bude moci přijít zabruslit ve všední dny od 15 do 20 hodin. O víkendech mohou první bruslaři na led zavítat už v 9 hodin. Při využití čipových hodinek naší společnosti navíc sportovce čekají výhody. Při jejich nabití minimální částkou tisíc korun získají na vstup slevu 20 procent, a navíc projdou turnikety bez nutnosti čekání u pokladny,“ doplnila Dittrichová.

Obě kluziště mají pro veřejnost přichystané dostatečné zázemí, nechybí šatny se skříňkami a občerstvení, navíc na obou místech fungují půjčovny bruslí.

„Na Kluzišti za Lužánkami si letos budou moci návštěvníci zdarma půjčit rovněž nové kovové trenažéry pro výuku dětí. Na Kluzišti Vodova je zase novinkou kvalitnější ozvučení ledové plochy i šaten pro ještě více zábavy při bruslení. Na stejném kluzišti přibyla druhá pokladna, díky níž budou zájemci trávit delší dobu na ledě než ve frontě,“ uzavřela Dittrichová.