Brno se nedohodlo s Kometou na provozování plánované multifunkční haly

  • Foto

    HC Kometa Brno - archiv

Brno se nedohodlo s hokejovou Kometou na provozování plánované multifunkční haly na výstavišti. Bude se snažit najít jinou cestu, jak provoz haly zajistit, uvedla v tiskové zprávě primátorka Brna Markéta Vaňková. Podle města se nepodařilo najít dohodu, která by obstála u Evropské komise. Bude se snažit vypsat nové koncesní řízení. Podle Vaňkové by to nemělo nijak výrazně omezit výstavbu nebo následný provoz haly. Hala odhadem za čtyři miliardy má nabídnout kapacitu pro 13.000 diváků.

Brno jednalo se společností Kometa Group Real jako s uchazečem o koncesi několik měsíců. Jednání ale bylo ukončeno, bude to ještě muset potvrdit rada. Město uvedlo, že přes velkou snahu obou stran se nepodařilo najít dohodu, která by obstála ve všech parametrech při závěrečné notifikaci u Evropské komise. Současná ekonomicko-politická situace významně podle města ovlivnila klíčové parametry a možnosti obou stran. "Za účastníka koncesního řízení mohu jako jednatel potvrdit, že v žádném případě nechceme opustit myšlenku uzavření koncesní smlouvy k užívání haly. Věříme, že se k jednání vrátíme. Na toto téma jsem hovořil s paní primátorkou Markétou Vaňkovou,“ řekl za Kometu Libor Zábranský.

Podle Vaňkové město nyní bude hledat jinou cestu, jak by šlo zajistit úspěšné a kvalitní provozování arény. "Jak jsme již v minulosti avizovali, předně se budeme snažit vypsat koncesní řízení ještě jednou. Vzhledem k tomu, že se v rámci jednání o koncesi vyjasňuje i množství provozních a technických věcí, které se promítají do smluvních podmínek, můžeme nyní zúročit všechny získané poznatky, takže celý proces by měl být tentokrát výrazně méně časově náročný. Nejedná se tedy o zásadní komplikaci, výstavbu a následné provozování multifunkční haly to nijak výrazně neomezí," řekla Vaňková.

Hala nabídne zázemí pro pořádání sportovních, kulturních i kongresových akcí. Kapacita bude kolem 13.000 diváků. Objekt by měl mít dvě podzemní a šest nadzemních podlaží a nabídne 150 krytých parkovacích stání. Na stavbu by měla přispět Národní sportovní agentura. Město po ní žádalo 300 milionů.

Zdroj: 
čtk