Další nápad se stal skutečností. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás bylo zrealizováno nové hřiště pro Lesnou a Královo Pole, a to v celkovém nákladu 3,5 milionu Kč. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

„Na hřiště s přírodními prvky do chládku lesa mohou nově vyrazit rodiče či prarodiče s dětmi. Areál je v blízkosti ulice Jurkovičova,“ popsal Poňuchálek.

K dispozici je například dvanáct metrů dlouhá nerezová skluzavka, ti odvážnější se mohou vyšplhat po lanovém nebo dřevěném žebříku do pirátské rozhledny a pohled do okolí jim zajistí originální dalekohled. Je tu ale také spousta možností, jak si zdokonalit pohybové dovednosti, procvičit rovnováhu na opičí a balanční stezce nebo na nízkých lanových překážkách.

„Mám radost, že se podařilo prakticky uprostřed lesa vybudovat unikátní dětské hřiště a současně díky pomoci dendrologa využít pro některé atrakce i zdravé stromy, které jsou opatřeny ochrannými prvky. Jako dopadová plocha je použita vrstva čistě přírodní štěpky. Určitě doporučuji přijít si hřiště vyzkoušet, můžete spojit návštěvu i s pěknou procházkou lesem okolo kaple svatého Antoníčka,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Projekt si odhlasovali občané Brna v roce 2020 s celkovým počtem 3 104 hlasů

„Cílem mého projektu bylo rozšíření občanské vybavenosti přilehlých sídlišť Sadová a Lesná o dobrodružné lesní hřiště, zvýšit motivaci pro děti aktivně trávit volný čas v přírodě a pohybem. Lesní hřiště ocení děti hlavně teď v parném létě, kdy se mohou bavit pod korunami stromů,“ uzavřela navrhovatelka Martina Blahová.