Moravská metropole pro letošní rok vyčlenila 30 milionů korun pro městské části na zakládání nebo obnovu parků, veřejných prostranství a zelených ploch. Novinářům to řekl primátorčin náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Z loňska zbylo osm milionů

Podle něj město poskytuje peníze ve stejné výši několik let. Z loňské částky zůstalo osm milionů korun, které budou moct městské části nad rámec 30 milionů vyčerpat. Celkově tedy mohou dosáhnout na 38 milionů.

Městské části mohou město žádat o podporu průběžně

„Stejně jako v minulých letech zůstává stejný princip poskytnutí investičních a neinvestičních transferů. Je to na zpracování projektových dokumentací a samotné realizace projektu nebo zadání a projednání studií za účasti městské části z úrovně odboru životního prostředí,“ uvedl Suchý.

Je nutné poslat dokumenty

V případě zájmu je nutné na odbor zaslat název projektu a všechny dostupné podklady jako například umístění záměru včetně parcelních čísel, studie, případně projektové dokumentace, pokud už byly zpracované.

První schvalování bude asi v dubnu

Dále je třeba znát finanční požadavky a předpokládaný termín ukončení projektu. „V případě nejasností je odbor životního prostředí plně k dispozici. První termín pro schvalování v zastupitelstvu bude pravděpodobně na začátku dubna,“ řekl náměstek primátorky.

Rozhoduje rychlost podávání žádostí

Dodal, že loni město peníze přidělovalo ve třech kolech. „Klíčové je, kdy bude dočerpán přidělený rozpočet. Rychlost podání proto nehraje malou roli,“ doplnil Suchý.