Díky zateplení by se mělo ročně ušetřit skoro 300.000 korun. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Objekt nabízí pětadvacetimetrový bazén. Cílem projektu je zlepšit energetickou náročnost budovy, šetřit energie a snížit produkci znečišťujících látek, hlavně oxidu uhličitého. Za peníze se zateplí obvodový plášť, ale také střecha a vymění se okna a dveře.

Práce by měly začít v příštím roce. Výsledkem bude snížení spotřeby energie především za vytápění. Roční úspora je vypočítaná téměř na 300.000 korun. Přes 2,2 milionu korun pokryje dotace, zbylých skoro 19 milionů zaplatí město ze svého rozpočtu.

Brno plánuje několik investic do bazénů. Například v areálu Městského plaveckého stadionu za Lužánkami vznikne za 15 milionů wellness zóna, později je v plánu vedle padesátimetrového bazénu vybudování pětadvacetimetrového bazénu zhruba za 60 milionů.

Za více než 200 milionů se rekonstruuje venkovní koupaliště na Riviéře, kde byly velké úniky vody. Budou tam nerezové bazény a různé atrakce. Další dva miliony dá město do vybudování sauny v bazénu na Ponávce a také na rekonstrukci vytápění sauny v relaxačním světě v Rašínově ulici.