Zastupitelé města ale chtějí před rozhodováním slyšet stanovisko starostky Jundrova Ivany Fajnorové (SZ), která dnes nepřišla. Ztrátu peněz vyšetřuje policie, která už má i podezřelou, jež mohla peníze odčerpat. 

Návrh na stažení bodu o zápůjčce podala opoziční zastupitelka Jana Přikrylová (SPD). Žádala, aby byla doplněna důvodová zpráva a byly zveřejněny výsledky hloubkové kontroly jundrovské radnice, kterou prováděl magistrát. Chtěla také aby přišla osobně zápůjčku obhájit starostka Fajnorová. Pro návrh zvedlo ruku 48 zastupitelů, jeden zastupitel se zdržel.

Brněnská městská část Jundrov má roční rozpočet kolem 35 milionů. Z účtů se ztratilo asi 8,5 milionu. Podle jundrovské opozice v čele se Zdeňkem Koudelkou (Společná proti tunelům v Jundr) to mohlo být až 9,5 milionu korun a v několika letech, přičemž podezřelou z podvodu je bývalá účetní městské části.

Koudelka s dalšími opozičními zastupiteli podal na radní městské části trestní oznámení pro podezření z porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti. Radní podle něj pochybili, když nikdo z vedení městské části dlouhodobou protiprávní činnost neodhalil. Členy rady jsou starostka Fajnorová, místostarostka Irena Koláčná a radní Lubomír Hošek (všichni tři SZ) a radní Antonín Továrek a Richard Hubl (oba Jundrováci). Policie oznámení přijala, uvedl její mluvčí Bohumil Malášek. Případem se zabývá, bližší informace ale s ohledem na vyšetřování nesdělila.

Městská část Jundrov je jednou z 29 městských částí Brna. Má přes 4000 obyvatel.