fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Brokařské memoriály se budou střílet v Brně bez české špičky

Bez nejlepších českých brokových střelců se o víkendu v Brně uskuteční Memoriály Miloslava Bednaříka a Bronislava Bechyňského. 
dscn9059

Foto:

ilustrační,brokova-strelnice-brno-sobesice.cz

Jiří Lipták a olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký ještě dnes závodili na Světovém poháru v Koreji, kde jejich snažení skončilo v kvalifikaci. Skeetař Jakub Tomeček, kterému se už letos podařilo získat účastnické místo na olympijských hrách v Tokiu, se ze soutěže v Asii už vrátil, ale brněnský mítink vynechá.

"Jsem doma třetí den a zápolím s časovým posunem. Asi bych se na střelnici trápil," řekl Tomeček. V Čchang-wonu obsadil 39. místo a nenavázal na březnovou třetí příčku z Acapulca, která vynesla české střelbě olympijský "kvótaplac".

"My vytváříme kalendář akcí mnohem dříve, než vznikne termínovka Světového poháru. Pak už s tím nejde hnout," vysvětlil na tiskové konferenci termínovou kolizi předseda pořádající Komety Brno Josef Machát.

Na memoriálech konaných k uctění památky vynikajících českých brokařů bude i tak výborná konkurence střelců ze 17 států. Tituly budou obhajovat skeetaři Dan Herberger a Slovenka Danka Barteková, v trapu Martin Dvořák a další slovenská střelkyně Zuzana Štefečková.

Na startu bude 115 skeetařů a maximální počet 126 střelců na trap. V sobotu i v neděli začne program v 9:00, finále plánují pořadatelé z Komety Brno na nedělní 15. hodinu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT