Holland rozhodl čtvrté utkání předkola play off v sedmé minutě prodloužení. „Bylo to ohromující. Před vhazováním jsme si domluvili taktiku a fungovalo to skvěle. Daniel Rákos vyhrál buly, Tomáš Bartejs přešel přes soupeře u mantinelu a přihrál Dávidu Bondrovi. Věděl jsem, že puk půjde na mě a snažil jsem se nastřelit hokejku Petera Schneidera,“ popisoval rozhodující moment Holland v rozhovoru pro klubovou televizi.

Jeden z vítkovických hráčů se podle něj snažil střelu zblokovat. „Místo toho to ale tečoval a puk prošel brankáři mezi betony. Byl to šťastný gól a hned po něm následoval hurikán emocí,“ uvedl Rhett Holland.

Ten se po rozhodující trefě ocitl pod masou těl svých spoluhráčů, kteří na něj radostně naskákali. „Bylo to něco úžasného, nemohl jsem uvěřit, že se puk dostal do brány. Jsem obrovsky šťastný, že v sérii pokračujeme i v úterý,“ usmíval se bek.

Podle něj je to jeho zatím nejlepší moment v české extralize. „Dal jsem první gól v play off, navíc v prodloužení. Je to náročné, všechny zápasy jsou o gól. Chcete dostat každý puk do sítě, oba týmy hrají velmi tvrdě,“ míní sedmadvacetiletý obránce, který doufá, že Kometa dnes zopakuje v Ostravě výkony z domácích zápasů a promění tak šanci na postup do play-off.

K přípravě na rozhodující duel s Vítkovicemi Holland uvedl, že je potřeba dobře zregenerovat a na soupeře se nachystat. „Nemáme co ztratit, musíme vyhrát! Nemyslím si, že bude ostatním dělat problémy připravit se. Všichni budeme za každou cenu připravení. Každý do toho půjde na 120 procent, to nebude problém. Ale musíme pokračovat ve výkonech z domácích zápasů, přenést si sebevědomí a dovézt v úterý z Ostravy výhru,“ nastínil plány Komety americký obránce.