DRFG Aréna letos poprvé hostila duel finálové série. A bylo to bitva se vším, co k tomu patří.

Kometa se po dorážce Bartejse dostala do vedení, které ve druhé třetině zvýraznil mladík Luboš Horký po pěkné individuální akci a přesné střele. Ovšem vzápětí si Brňané nepohlídali nejnebezpečnější Třinecké hráče a Ondřej Kovařčík snížil jen 15 vteřin po gólu Horkého. Za pět minut, při vyloučení Malce a přesné trefě Ciencialy bylo srovnáno. A nadále bylo před Čiliakem rušněji, než by si domácí fandové přáli.

Na začátku posledního dějství Kometa trestuhodné naložila s dvouminutovou přesilovkou 5 na 3 – jedinou kloudnou střelu Hrubec vyrazil a to bylo vše. Na druhé straně však domácí obětavě bránili a Marek Čiliak se opět vrátil ke svému spolehlivému výkonu. Když vypadalo, že je jen otázkou času, kdy se důraznější a rychlejší Třinec prosadí i gólově, vzal to do rukou jako správný kapitán Leoš Čermák. Individuálně se prosadil mezi beky Třince a nezištně přihrál Tomáši Vincourovi a ten zametl puk do prázdné třinecké brány. 3:2 pro Kometu. I nadále měl Třinec opticky více ze hry, Kometa však už těsné vedení ubránila a po třech zápasech se tak ujala ve finále vedení 2:1.

Kromě diváků přímo v hale se tradičně velké množství fanoušků sešlo i u pódia a velkoplošné projekce na Zelném trhu. Ti si to mohou zopakovat už dnes odpoledne – finále pokračuje 4.zápasem. Ten začíná opět v DRFG Aréně v 17 hodin.