Statný obránce s číslem 33 a s typickým plnovousem byl oblíbencem brněnských hokejových příznivců zejména v sezóně 2008/2009, kdy Kometa projela první ligou až do finále, kde se zarazila o Ústí nad Labem. Do extraligy se však přece jen podívala, a to díky licenci od Znojemských Orlů.

Z Roberta Kántora se pak po skončení hokejové kariéry stal majitel fitness centra, kterého však stejně jako ostatní provozovatele loni na jaře tvrdě zasáhla opatření kvůli pandemii nového koronaviru.

„Jarní opatření přišla jako blesk z čistého nebe. Zrovna jsme měli dva nejsilnější měsíce za dobu mého podnikání a hned na to lockdown. Nikdo nevěděl, s čím se potýkáme, já osobně jsem měl zpočátku strach o své blízké a hltal informace z médií. Jakmile jsem si srovnal myšlenky, tak jsem dumal nad tím, jak udržet naše klienty v kondici a duševním zdraví. Přišli jsme s live cvičením na Instagramu pro všechny a zdarma. Cvičili jsme s přítelkyní Veronikou a občas se zúčastnily i děti,“ uvedl Kántor.

Ohlasy byly podle něj skvělé, jeho cvičení sledovali lidé nejen z Česka, ale i z Francie, Německa a z USA. „Když jsme klienty požádali o symbolickou finanční podporu, tak se k tomu spousta z nich postavila čelem, za což jim moc děkujeme. Při první pandemii nám na začátku pomohlo i město, respektive naše městská část, což bylo nesmírně pozitivní,“ vysvětlil někdejší řízný obránce.

Podle něj lidé k domácímu cvičení v podstatě nepotřebují žádné náčiní. „Trénujeme s vlastní vahou těla, téměř výhradně bez pomůcek, aby s námi mohl cvičit opravdu každý: ženy, muži, začátečníci i pokročilí. Lekce trvá asi 35 minut, můžete si vybrat, zda chcete cvičit dolní nebo horní část těla, případně lekci zaměřenou na celé tělo. Pro dívky a ženy pak máme speciálně sekci ASS & ABS, tedy hýždě a břicho,“ vypočítává Robert Kántor.

A zatímco loni tato cvičení probíhala na Instagramu, teď se můžou zájemci přihlásit přes internetovou platformu, kde si vyberou, co je zajímá.Členové si zaplatí předplatné a nikdo je nebude časově omezovat, kdy zrovna mohou cvičit. Jiné to však bude v tom, že s nimi ten trénink celý odcvičíme a na každý těžší cvik ukážeme jednodušší alternativu. Lekce budou svižné, intenzivní, ale sestavené tak, aby je zvládl téměř každý. Věříme, že je cvičení s námi opravdu zábavné a já osobně kladu velký důraz na techniku a provedení cviku, vždyť jsem kantor,“ usmívá se bývalý hokejista.